Anasayfa Yayınlar 5. Yıl Anısına Tiryakizade Kıraathanesi
Image alt

Bu kitap Tiryakizade Sosyal Girişim’in kalbi yahut kuluçkası denilebilecek ‘Kıraathane’nin beş yıllık serüvenini fotoğraflar, dostlardan toplanan anılar, proje ve faaliyetlerden örneklerle aktarmayı amaçlamıştır.

Kıraathane Türkiye’de eşine az rastlanır bir modelin oluşmasına kaynak sağlamış, ilham vermiştir. Bu köklere tutunan model dallanıp budaklanarak çok açılı bir sosyal girişime dönüşmüştür. Toplumsal sorunları tespit edebilen, bu sorunların sistematik çözümüne yönelik çalışmalar yapan, bu çalışmalarla sosyal farkındalığı ve akademik hassasiyeti yüksek gençler ortaya çıkaran, katma değeri yüksek bir çalışma sahasıdır Kıraathane.

Tiryakizade’nin amacı “kitap ile okuru, okur ile okuru, anlatan ile dinleyeni, kavramlarla konuşabilenler ile bilgiyi isteyenleri bir araya getirmek”tir. Tiryakizade ‘bir araya getirmek’ noktasından hareketle ürettiği yahut dahil olduğu tüm projelerde ve çalışmalarda hitap ettiği grubun düşünsel süreçlerine katkı sunmayı, eleştirel yazma-okuma-dinleme yapabilmeyi, çağını anlayıp geleceği şekillendirebilecek bireylere destek olmayı öncelemiştir.

(Önsöz)
 

Kitabın tamamına ulaşabilmek için tıklayınız.